تحقیق واکسن و ایمن سازی

...دانلود...

دانلود تحقیق با موضوع تحقیق واکسن و ایمن سازی،

در قالب word و در 165 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول: بخش یک واکسیناسیون

فصل دوم: برنامه گسترش ایمن سازی

فصل سوم: ایمنی زایی واکسن ها

فصل چهارم: عوارض ناخواسته ایمن سازی، پیش گیری

بخشی از متن اصلی تحقیق:

هر گونه اقدامی که به منظور جلوگیری از بروز عفونت و یا تخفیف شکل طبیعی بیماری در فردی با تجویز آنتی بادی یا آنتی ژن به عمل آید، ایمن سازی گفته می شود.

با تزریق عضلانی یا وریدی، آنتی بادی ایمنی غیر فعال یا انتقالی ایجاد می گردد. دوام این نوع ایمنی کوتاه است و بستگی به نیمه عمر آنتی بادی در بدن فرد دریافت کننده دارد و این مدت در حدود 3 تا 4 هفته می باشد.

در صورت تجویز آنتی ژن که شامل میکرو ارگانیسم ضعیف شده، کشته شده و یا اجزاء آن می شود، دستگاه ایمنی فرد دریافت کننده تحریک و به طور فعال آنتی بادی تولید می کند. ایمنی به دست آمده در این حالت را ایمنی فعال گویند. دوام این نوع ایمنی، طولانی تر از نوع غیر فعال است.

ایمن سازی فعال یا واکسیناسیون

واکسیناسیون، اقدام بسیار مهم و با ارزشی است که به وسیله آن با هزینه کم، می توان از ابتلاء به بیماری های عفونی جلوگیری کرد. با اجرای برنامه واکسیناسیون همگانی در جهان، شیوع بسیاری از بیماری های خطرناک در بین شیرخواران، کودکان و بالغین کاهش بارزی پیدا کرده است، به طوری که اکنون شیوع بیماری های خطیری چون دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، سرخک و فلج کودکان با واکسیناسیون همگانی با موفقیت کنترل و در بسیاری از کشورها عملاً به حداقل میزان خود رسیده است. یا ببیماری آبله که با واکسیناسیون همگانی و پیگیری جهانی ریشه کن شده است.

برای بیش از 20 بیماری انسان، اکنون واکسن تهیه شده است که تعدادی از آن ها به طور همگانی و بقیه در شرایط خاصی، مورد استفاده قرار می گیرند.

تصمیم برای تهیه و استفاده از واکسن، جهت یک بیماری بر اساس نتیجه موازنه دو موضوع، یکی میزان احتیاج به واکسن و دیگری خطرات و عوارض ناشی از آن گرفته می شود.

تحقیق واکسن و ایمن سازی

دانلود تحقیق با موضوع تحقیق واکسن و ایمن سازی، در قالب word و در 165 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: بخش یک واکسیناسیون، فصل دوم: برنامه گسترش ایمن سازی، فصل سوم: ایمنی زایی واکسن ها، فصل چهارم: عوارض ناخواسته ایمن سازی، پیش گیری. بخشی از متن اصلی تحقیق: هر گونه اقدامی که به منظور جلوگیری از…

دسته بندی: علوم پزشکی» بهداشت عمومی

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 165

حجم فایل: 158 کیلوبایت

...دانلود...
لینک کمکی