تحقیق عوارض دیابت

...دانلود...

تحقیق درباره عوارض دیابت 25 ص

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 25

بسمه تعالی

موضوع تحقیق:

عوارض دیابت

نام محقق:

فهرست مطالب:

فصل 1: عوارض چشمی

فصل 2: رتینو پاتی

فصل 3: عوارض کلیوی

فصل 4: گرفتاری اعصاب

فصل 5: توانایی جنسی

فصل 6: گرفتاری شریان ها

فصل 7: گرفتاری پاها

مقدمه عوارض دیابت

اولین چیزی که شما باید بدانید این است که فقط به خاطر اینکه شما دچار دیابت هستید عوارض آن لزوما ایجاد نمی شود. تحقیقات جدید نشان داده است که هر چه شما بیشتر میزان قند خونتان را کنترل نمایید، احتمال کمتری دارد که به عوارض و مشکلات آن گرفتار شوید. با دانستن این مطالب بسیاری از افراد می کوشند که بیشتر مراقب میزان قند خونشان باشند. در کنار کنترل خوب میزان قند خون، عدم اشتعمال سیگار نیز می تواند احتمال بروز عوارض را کاهش دهد. تمام عوارضی که در صفحات بعد گفته می شوند در افراد سیگاری بیشتر دیده می شوند به همین دلیل افراد سیگاری باید هر چه سریعتر از استعمال آن خودداری نمایند تا دچار این عوارض نگردند.

فصل 1: عوارض چشمی

دیابت می تواند به راههای مختلفی چشمهای شما را گرفتار نماید که می تواند از تار شدن موقتی بینایی تا مشکلات شدید تری مثل: رتینوپاتی صدمه به لایه حساس به نور در چشم باشد.

فصل 2: رتینو پاتی

هر دو نوع دیابت می توانند باعث گرفتاری پرده شبکیه در چشم شوند. قسمت مرکزی شبکیه (ماکولا) باعث دیدن رنگها و جزئیات می شوند در حالیکه قسمت های محیطی شبکیه در دیدن اجسام سیاه و سفید و دیدن در تاریکی به شما کمک می کنند.

رگهای خونی کوچک که به شبکیه خونرسانی می کنند، بر اثر دیابت دچار مشکل می شوند. این امر احتمالا به علت تجمع قند در دیواره رگهای خونی می باشند که آنها را ضعیف می سازند. این رگها گاهی اوقات پاره شده و ایجاد خونریزی های کوچکی می کنند.

گاهی اوقات، عروق خونی ممکن است نشست کرده و باعث تجمع مایع در سطح شبکیه گردد که به آن اصطلاحا اگزودای سخت گفته می شود. این نشستی معمولا نشانه آن است که خونرسانی آن منطقه به خوبی انجام نمی شود. وقتی رتینوپاتی به مرحله پیشرفته تری می رسد، رگهای خونی جدید می توانند رشد کرده و خونرسانی را بهبود ببخشد. این رگهای خونی جدید، شکننده بوده و ممکن است پاره شده و خونریزی شدیدی ایجاد نماید. این وضعیت می تواند به طور جدی بینایی را مختل کند.

درمان رتینو پاتی:

خوشبختانه درسالهای اخیر، لیزر درمانی توانسته است در ترسیم صدماتی که در رتینوپاتی دیبتی ایجاد شده است، کمک های فراوانی نمایند.

لیزر به قسمت محیط شبکیه تابیده می شود، توسط آن اگزودای سخت برداشته شده و از رشد رگهای جدید جلوگیری می گردد. هر

...دانلود...
لینک کمکی